Хід заходу
Вчитель. Сьогоднішня виховна година присвячена Дню соборності України, яке відзначали 22 січня, тому ми познайомимо вас з історією Збройних Сил нашої держави. Із давніх часів наш народ умів захищати свою землю. Його сини-воїни-демонстрували зразки мужності, хоробрості на полях битв із ворогами.
І учень. Київська Русь – колиска нашої історії, наша біль і слава. Скільки ще по території України є могил цього періоду, які сховали славу воїнів.
ІІ учень.
Україно! Сивий степ - моя колиска.
І спасибі, що його ти зберегла.
Я вклонюся степу низько-низько
Поцілую чисту воду джерела.
Україно! Чую голос недалеко;
Ти могил не обмини!
Я не знаю- джерело чи око предка
Пильно дивиться на мене з глибини.
3 учень. У грудні 1240 року закінчилась історія княжого Києва. Під руїнами Десятинної церкви були поховані останні захисники міста. І для народу почалась епоха двохсотлітнього татарського рабства.
4 учень. З 1349 року український народ опинився під подвійним ярмом-татарським і поль ським і польсько-литовським. Хто тільки не зазіхався на українські землі. Страшною була епоха Золотої Орди. У 1482 році Гірей спустошив Київщину. Татари шматували Поділля і Галиччину. Щороку з України забирали до орди кожного десятого хлопця і десяту дівчину.
5 учень.
За рікою вогні горять:
Там татари полон ділять.
Село наше запалили,
Стару неньку зарубали.
У долині бубни гудуть,
Бо на заріз людей ведуть;
Коло шиї аркан в’ється,
А по ногах ланцюг б’ється.
Вчитель. Від татарських нападів народ тікав у глиб країни і тому на межі з Татарщиною залишилось вільне Дике Поле. Пізніше, коли в Україну прийшли польські закони та порядки. Багато сміливців почали тікати на вільні землі Дикого Поля. Молоді українці будували курені, обирали отамана і були готові до захисту землі від татар.
6 учень. Життя без пана все більше вабило молодих людей. А коли їм вдавалося відбити бранців і награбований товар - щастю не було меж. Так поступово козаки ставали захисниками рідного народу.
Робота повністю ⇒ ЗАВАНТАЖИТИ
|