Мала академія наук України – це освітня система, яка забезпечує організацію і координацію науково-дослідницької діяльності учнів, створює умови для їх інтелектуального, духовного, творчого розвитку та професійного самовизначення, сприяє нарощуванню наукового потенціалу країни.
Невід’ємним компонентом ефективної діяльності МАН є співпраця з вищими навчальними закладами, науковими установами та громадськими інститутами, бізнес-структурами, що сприяє успішному виконанню її головної функції – формування інтелектуального потенціалу української нації.
Сьогодні МАН виховує професійно зорієнтованих, озброєних відповідним науковим, дослідницьким інструментарієм молодих людей, які вже у школі знають своє призначення, спрямування, наукове покликання і йдуть до вищих навчальних закладів, чітко розуміючи, в якій науковій галузі вони хочуть працювати.
Робота "Взаємозв’язок історичного і духовного розвитку селища Вільшани" ⇒ ЗАВАНТАЖИТИ
Коротко про роботу
Поняття "духовної культури" сходить до історико-філософських ідей Вільгельма фон Гумбольдта. Відповідно до виробленої ним теорії історичного пізнання, всесвітня історія є результатом діяльності духовної сили, що лежить за межами пізнання, що виявляє себе через творчі здібності й особисті зусилля окремих індивідів. Плоди цієї співтворчості складають духовну культуру людства.
Поняття духовної культури пов'язано з поняттям патріотизму. Кожен народ, покликаний до того, щоб прийняти свою природну й історичну даність і духовно проробити її в національно-творчому акті. Якщо народ не прийме цей природний обов'язок, то, духовно розклавшись, загине й історично зійде з землі. Натхнення себе і природи в кожного народу відбувається індивідуально і має свої неповторні особливості. Ці особливості є відмінними властивостями духовної культури кожного народу й уможливлюють існування таких понять, як патріотизм і національна культура.
Метою даної роботи є розкриття поняття «духовної культури» вільшанців, яка ніби гімном, усенародно проспіваним в історії усього людства, її тісний взаємозв'язок з історичним становленням селища Вільшани Дергачівського району.
Об'єктом роботи є дослідження історичного походження та розвитку вільшанців, а предметом - його духовність, яка формувалась від прийняття християнства, і проявляється на даному етапі розвитку української державності.
Новизна роботи полягає в тому, що вперше проведено паралель між історичним і духовним розвитком селища Вільшани Дергачівського району Харківської області, досліджено наукове осмислення сутності духовного початку в житті кожного вільшанця від малого до старого.
Ця робота буде корисною як сучасникам, так і наступним поколінням, тому що містить цікаву інформацію про історію заселення та розвитку селища Вільшани протягом 350 років, становлення духовності та подальше її значення для кожного вільшанця особисто і для всього селища в цілому.