Мета: ознайомити учнів з поняттями «мода» та «стиль»; навчити характеризувати різні стилі одягу за їх призначенням; визначити етичні норми, пов’язані з одягом людини.
Тип уроку: вивчення нового матеріалу.
Обладнання: макет ляльки, паперовий одяг, історичні малюнки, таблички для заповнення, глобус, ребус, таблиці із зображенням знаків зодіаку.
Хід уроку
I. Організація класу
II. Активізація навчальної діяльності
Вчитель. Сьогоднішній урок дещо незвичайний, бо матеріали до нього є, а про що говорити на уроці ми будемо, невідомо.
- Ви хочете дізнатися, а про що сьогодні буде наш урок? А в цьому нам допоможе загадковий лист. Прочитавши його я зрозуміла, що без вашої допомоги мені дуже важко дати на нього відповідь, бо цей лист без підпису. Давайте я почну його читати і разом спробуємо дізнатись про кого йдеться мова в листі:
Дорогий друже!
Моя донька – дуже гарна дівчинка, вона любить природу, часто допомагає мені по господарству. Іноді вона відвідує хвору бабусю, яка живе на галявині лісу, носить їй пиріжки…
Ви ще не здогадалися про кого йдеться мова в листі? Так, вірно, мова йде про Червону Шапочку. Так з яким проханням вона до нас звертається?
Нещодавно я напекла пиріжків для її бабусі і дівчинка зібралась в дорогу, але трапилось лихо – шафа від часу розсохлась і завалилась, речі в ній змішались. Що ж потрібно одягти моїй доньці в дорогу до бабусі?
З повагою мама.
- Чи допоміг нам цей лист зрозуміти, про що ми будемо говорити сьогодні на уроці?
ІII. Повідомлення теми та мети уроку.
Вчитель. Тема нашого уроку «Що означає бути одягненим доречно». Сьогодні ми поговоримо про те, коли люди стали використовувати одяг, які існують стилі одягу, навчимося створювати власні колекції, створимо правила для людей, які відчуватимуть себе зручно в будь-якій ситуації.
- Запишіть, а що ви очікуєте від уроку?
Давайте спробуємо допомогти сучасній Червоній Шапочці одягнутися доречно в подорож через ліс в гості до бабусі.
- Чому ми обрали саме ці речі?
Сьогодні ми зустрінемо нову комбінацію слів – одягнений доречно. Кожне із цих слів для вас не є новим. Але таке сполучення вам невідомо.
- Які асоціації воно у вас викликає?
Урок повністю ⇒ ЗАВАНТАЖИТИ
|