Середа
22.01.2025
12:50
Вітаю Вас Гість
RSS
 
Сайт вчителя історії та правознавства
 Колісник Наталі Миколаївни
Головна Реєстрація Вхід
Каталог файлів »
Меню сайту

Категорії розділу
Етика [2]
Історія України [2]
Всесвітня історія [1]
Правознавство [4]
Образотворче мистецтво [1]

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Файли » Історія України

Підсумки Другої світової війни
04.11.2017, 14:05

Тема. Підсумки Другої світової війни

Мета: охарактеризувати бойові дії на завершальному етапі війни; показати вплив атомної зброї на перебіг бойових дій; з'ясувати причинит поразки фашистського блоку; закріпити навички аналізу і зіставлення історичного матеріалу, уміння розглядати історичні явища в конкретних історичних умовах.

Тип: підсумково-узагальнюючий урок

Хід уроку

І. Організація класу

ІІ. Мотивація

Прочитайте тему сьогоднішнього уроку на дошці. Чи актуальна тема сьогоднішнього уроку в контексті вивчення всієї теми розділу? Чому?

ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку

Сьогодні на уроці ми підсумуємо все те, що вивчили з цього розділу протягом шести уроків. Ми поговоримо про атомну зброю, про трагедії людського життя і навіть про людські радощі. Ми будемо працювати з історичними документами, таблицями, картами, фотографіями. І все5 це ми розглянемо для того, щоб повніше уявити масштаби Другої світової війни і її вплив на розвиток країн світу. Тому запишемо тему в зошит.

IV. Вивчення нового.

  1. Розповідь вчителя

Сьогодні на уроці ми спробуємо з вами побути в якості кореспондентів, які створюватимуть заголовки для статей в світові газети. Для цього у нас є ватман та маркери. Тому урок буде складатися з блоків. А тепер подивіться на екран, перед вами карта Берлінської операції. В ході розповіді про взяття Берліну я буду відкривати дати, записані на дошці. Ви будьте уважні і в зошит запишете з поясненнями теми, які виділені червоним.

Наступ союзників в 1944 році суттєво погіршив стан на фронті для німецьких солдат. Нестача харчування, втрата великих територій на Сході і Заході, падіння морально-психологічного стану призвели до тощо, що в липні 1944 року Гітлер оголосив призовний вік солдат зменшити до 16 років. Це означало кризову нестачу вояків.

В січні 1945 року радянське командування провело Вісло-Одерську операцію, в наслідок якої було визволено частину Польщі.

До 4 квітня 1945 року було очищено від німецької армії Угорщину.

13 квітня 1945 року було звільнено Відень – столицю Австрії.

Таким чином, було відкрито шлях для остаточної ліквідації Німеччини. Тому розпочалося  проведення Берлінської операції. До якої залучили війська 3 фронтів (1, 2 Булоруського і 1-го Українського). Ними командували: Ророссовський, Жуков і Конєв....

 Урок повністю ⇒ ЗАВАНТАЖИТИ

 Презентація до уроку ЗАВАНТАЖИТИ

Роздатковий матеріал:

 Картка 1. ⇒ ЗАВАНТАЖИТИ

 Картка 2. ⇒ ЗАВАНТАЖИТИ

 

Категорія: Історія України | Додав: Юнландія
Переглядів: 268 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Вхід на сайт

Пошук

Друзі сайту